Pomnik Michaela Jordana przed halą United Center

Pomysł o postawieniu pomnika najlepszemu koszykarzowi świata powstał w 1993 roku, wtedy to właściciel Chicago Bulls Jerry Reinsdorf, zlecił prezesowi Steve’owi Schanwald’owi aby znalazł projektantów którzy wykonają projekt pomnika Michaela Jordana.

Pomnik Michaela Jordana

Pomnik Michaela Jordana

Schanwald zatrudnił małżeństwo Omri i Julie Rotblatt z firmy Amrany w Highland Park, mieli nie łatwe zadanie. Schanwald poszukiwał projektu który w realistyczny sposób będzie oddawał, spektakularne i unikalne umiejętności Jordana oraz stwarzać będzie złudzenie lotu „króla” powietrznych ewolucji. To właśnie projekt małżeństwa spełniał wszystkie wymogi Schanwalda.

HistoriaNBA

Prace nad pomnikiem trwały przez 4 miesiące, małżeństwo pracowało 7 dni w tygodniu po 16 godzin dziennie – wszystkie prace odbywały się w tajemnicy.

1 listopada 1994 roku przed halą United Center odsłonięty został pomnik Michaela Jordana i uroczyście zawieszano pod kopułą hali koszulkę z numerem 23.

Statua Michaela została umieszczona na granitowej podstawie, na której umieszczono cytat wraz z osiągnięciami.
Nagrody i rekordy zostały umieszczony pod posągiem Michaela Jordana po drugim odejściu na emeryturę w 1998 roku.

„The best there ever was.
The best there ever will be.”

Sam posąg Michaela Jordana mierzy ponad 3,5 m wysokości i jest przymocowany do podstawy tylko w jednym miejscu – w kolanie.

Całkowita wysokość pomnika wraz z podstawą to 5,2 m. Pod pomnikiem znajduje się również odcisk dłoni i stóp oraz autograf Michaela Jordana. Pomnik jest umiejscowiony od wschodniej strony hali United Center.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie Przegap
Mierzącego 229 cm wzrostu Yao Minga wybrali Houston Rockets z pierwszym numerem w drafcie w…
0
Would love your thoughts, please comment.x