Zbankrutowany Rambo – Randy Brown Chicago Bulls

Wybrany w drafcie w 1991 roku z numerem czwartym (2 runda) przez Sacramento Kings. Trzykrotny mistrz NBA w barwach Chicago, grając u boku Michaela Jordana. W sezonie 1998/99 po odejściu MJa, stał się podstawowym graczem pierwszej piątki Bulls.

Po pięciu sezonach spędzonych w Chicago Bulls został graczem Boston Celtics, gdzie po rozegraniu 55 spotkań zakończył przygodę z tym klubem. Następna stacja w karierze „Rambo” to Phoenix Suns.

HistoriaNBA

Po zakończeniu kariery w 2003 roku zajął się biznesem (restaurację, nieruchomości) oraz pełnił rolę asystenta trenera Sacramento Kings .W 2009 roku po nieudanych decyzjach biznesowych został bankrutem – w NBA zarobił (nie mało) 15 milionów zielonych !

Randy Brown

Randy musiał wystawić na licytację cały majątek – swój dom i dwa samochody Dodge Charger. No i najcenniejszą pamiątkę – mistrzowskie pierścienie z czasów gry w Chicago Bulls (poszły za 53 tysiące dolarów).

Randy Brown

Bodajże latem 2009 władze Bulls zatrudniły go w roli dyrektora ds. rozwoju zawodników (po tym jak wyszła na jam trudna sytuacja Browna). Wypłaty miał odkładać na wykup swoich pierścieni – ciekawe czy mu się udało 🙂