Larry Bird vs. Scottie Pippen

Modne są porównania zawodników, którzy grali na tych samych pozycjach w jakimś okresie NBA. Kibiców i fanów basketu to wkurza, ale dziennikarzy cieszy i stwarzają coraz to wymyślniejsze zestawienia. Jednym z najpopularniejszych jest to, w którym spotykają się: legenda Boston Celtics Larry Bird, oraz mistrz drugiego planu dynastii Chicago Bulls – Scottie Pippen.

Byli to różni gracze, że porównywanie ich, kto był lepszy i dlaczego, nie ma moim zdaniem sensu. Kiedy Scottie Pippen osiągał swoją szczytową formę, Larry Bird był na ostatniej prostej bogatej kariery. Miał za sobą wielkie sukcesy, był gwiazdą ligi, zawodnikiem o ugruntowanej reputacji, cieszył się ogromnym szacunkiem wśród rywali.

HistoriaNBA

Sukcesy Pippena miały dopiero nadejść, wciąż był jeszcze graczem na dorobku, który nic wielkiego w NBA nie osiągnął. Po co więc porównywać i wydawać sądy, kto z nich był lepszy na pozycji small forward?

My więc tylko dla rozjaśnienia obrazu, zestawimy ich osiągnięcia. Jeśli popatrzymy na zapiski poniżej, to jasno wynika z nich, że Bird był tylko lepszy… w liczbie występów w Meczach Gwiazd 🙂

Larry Bird vs. Scottie Pippen

MISTRZOSTWA:

Larry Bird – 3
Scottie Pippen – 6

SEZONY W NBA:
Larry Bird – 13
Scottie Pippen – 17

ROZEGRANE PLAYOFFY:
Larry Bird – 13
Scottie Pippen – 16

UDZIAŁ W MECZU GWIAZD:
Larry Bird – 12
Scottie Pippen – 7

Jeśli jednak skupimy się na tym, co każdy z nich osiągnął indywidualnie, to Pippen wyraźnie odstaje…

MVP SEZONU:
Larry Bird – 3
Scottie Pippen – 0

MVP FINAŁÓW:
Larry Bird – 2
Scottie Pippen – 0

WYBÓR DO ALL-NBA FIRST TEAM:
Larry Bird – 9
Scottie Pippen – 3

Larry Bird vs. Scottie Pippen

Na filmiku poniżej obejrzycie najsłynniejsze starcie Bird vs. Pippen, w którym Larry rzuca sprzed nosa Scottie’go 60 punktów, dając mu prawdziwą lekcję.
Po latach Bird przyznał: „Scottie był jednym z najlepszych w lidze. On i Michael Cooper zawsze sprawiali mi najwięcej problemów.” Nie Jordan, a właśnie Pippen spędzał Birdowi sen z powiek. Tyle w temacie porównań… 🙂