Najlepsze wypowiedzi Charlesa Barkleya

Zawsze mówi co myśli, prawie nigdy nie przeprasza za swoje wypowiedzi, nie prostuje, nie wyjaśnia.

W całej karierze przeprosił tylko raz – gdy przypadkowo opluł dziewczynkę na trybunach, która siedziała obok fana obrzucającego przez całe spotkanie Barkleya epitetami.

HistoriaNBA

Oto kilka najlepszych wypowiedzi 

– O otyłym Oliverze Millerze: ”Nie jest w stanie nawet doskoczyć do obręczy, jeśli nie leży na niej Big Mac”

– W momencie gdy na ekranie wyświetliło się zdjęcie Sama Casella: ”E.T. phone home”.

– O koszykarzach z North Carolina, którzy spudłowali 22 z ostatnich 23 rzutów w przegranym meczu z drużyną Georgetown: ”Stevie Wonder trafiłby jeden z 23 rzutów”

– 'Nigdy nie kupiłbym mojej dziewczynie zegarka… już ma jeden, nad kuchenką”

– 'Zawsze mnie bawi, gdy ludzie pytają mnie o techniki zbierania piłki. Mam technikę… Nazywa się: złap tę cholerną piłkę!”

– O zawodnikach Trail Blazers, którzy serwowali posiłki z okazji Święta Dziękczynienia (w czasach gdy byli uznawani za najbardziej parszywy skład w całym NBA):
”Pomiędzy aresztowaniami zajmują się pracami społecznymi”

– ’’Tak Ernie, to nazywa się obrona. Oczywiście bym się tego nie domyślił, o jej istnieniu dowiedziałem się pocztą pantoflową”

’- 'Kiedy poszedłem do college’u, ludzie z którymi się zadawałem pracowali na stacji benzynowej i głosowali na Demokratów.
Dziś dalej pracują na stacji i głosują na Demokratów. Wygląda na to, że Demokraci niewiele dla nich zrobili.”

– 'Kiedy Auburn próbowało mnie przekonać do wybrania ich uniwersytetu, zabrali mnie do klubu ze striptizem. Kiedy zobaczyłem cycuszki Buffy, wiedziałem, że Auburn spełnia moje naukowe wymagania.”

– Do Stanley Robertsa (ważącego ponad 140 kg): ”Wiesz Stanley, mógłbyś być świetnym graczem, gdybyś nauczył się dwóch słów: jestem najedzony.”

’- 'Słyszałem, że T.Harding nazywa się Charlesem Barkleyem łyżwiarstwa figurowego. Zamierzałem ją pozwać za zniesławienie mojego dobrego imienia, ale potem sobie uświadomiłem, że nie mam dobrego imienia.”

– Wypowiedź dotycząca Meczu Gwiazd: ”Cholera, w całym kraju nie ma więcej niż piętnastu czarnych milionerów a połowa z nich jest w tym pokoju”

– O Jerrym Krause, który utrzymywał się na stanowisku generalnego menadżera Chicago Bulls: ”Jerry Krause musi mieć zdjęcia żony swojego szefa uprawiającego seks z małpą”

– Po tym jak wyrzucił mężczyznę przez okno z 1 piętra baru Barkley stanął przed sądem. Sędzia ogłaszając werdykt zapytał Sir Charlesa czy żałuje swojego czynu.
Odp: ”Tak, żałuję, że nie byliśmy na wyższym piętrze”

– Mecz Dream Teamu z Angolą zakończony wygraną (116:48) Barkley wdając się w przepychankę z jednym z zawodników po meczu opisywał to zajście:
”Jeśli ktoś mnie uderzy, zawsze oddaję. Nawet jeśli wygląda jakby nie jadł od kilku tygodni. Myślałem, że za chwilę zaatakuje mnie włócznią.”

– Po tym jak Peja Stojakovic wygrał konkurs rzutów za 3 punkty:
”Kenny powiedział, że to będzie międzynarodowy wieczór. Ja jestem ciekaw, kto z naszych międzynarodowych braci wygra konkurs wsadów.”

– O fryzurze Scota Pollarda:
„Wygląda jak skrzyżowanie brzydkiej kobiety z bardzo brzydką kobietą”

– Po rzuceniu 50+ punktów w meczu play off przeciwko G.S Warriors coś w stylu:
„Rzuciłem dużo punktów ale to się nie liczy bo grałem przeciwko Chrisowi Webberowi a Chris Webber nie umie grać. „

źródło: www.zczuba.pl