Shaquille O’Neal w Boston Celtics – Ostatni taniec Shaq’a

Kiedyś wydawało się to niemożliwe biorąc pod uwagę odwieczną rywalizację Celtics i Lakers…. a jednak stało się. Ikona Lakers Shaquille O’Neal w 2010 roku podpisał dwuletni kontrakt z Celtics. W barwach drużyny z Massachusetts rozegrał 37 meczów w sezonie zasadniczym notując średnio: 9.2 PPG, 4.8 RPG, 1.1 BPG.

Shaquille O'Neal Boston Celtics
Robert H Alpert / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Najlepszy spotkanie w nowej drużynie 38 letni SHAQ rozegrał 24 listopada 2010 roku, w wygranym meczu przeciwko Nets. Diesel spędził na parkiecie 31 minut, w tym czasie na swoim koncie zanotował 25 punktów oraz 11 zbiórek. Ostatni mecz w NBA rozegrał 9 maja 2011 roku przeciwko Heat. Był to drugi mecz półfinałów Konferencji Wschodniej. Dorobek Shaqa z playoffs to 2 punty, 1 asysta, 1 przechwyt w ciągu 12 minut.

HistoriaNBA

Shaquille O’Neal

1 czerwca 2011 roku za pośrednictwem serwisu Twitter ogłosił zakończenie kariery, kilka dni później (6 czerwca) odbyła się konferencja prasowa, na której Shaquille O’Neal oficjalnie potwierdził zawodowy rozbrat z NBA.
O’Neal był jednym z najbardziej dominujących zawodników w całej historii i zdecydowanie najbardziej dominującym podczas swej długiej kariery.

2 kwietnia 2013 roku w przerwie meczu Los Angeles Lakers z Dallas Mavericks, koszulka z jego numerem 34 została zastrzeżona przez klub.